تولید و صادرات پوشاک هوشمند ایرانی با فناوری نوین در زنجان

مدیرعامل پارک علم و فناوری استان زنجان گفت: پوشاک هوشمند ایرانی توسط جوانان و نیروهای نخبه یک شرکت مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان تولید و صادر می‌شود.

داود مرادخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان  با اشاره به صادرات پوشاک ایرانی، اظهار داشت: این قرداد به مبلغ ۱۰۰ هزار یورو شامل ارسال سه نوع محصول لباس تب نمای نوزاد، پیش بند نوزاد، چربی گریز و حوله سوپر جاذب آنتی باکتریال و طی سه مرحله به کشور کویت ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لباس تب نمای نوزاد نخستین پوشاک هوشمند ایران با خاصیت تغییر رنگ در زمان افزایش دمای بدن کودک است، افزود: دمای متعادل برای بدن کودک ۳۸ درجه است که به محض افزایش دمای بدن کودک رنگ این لباس تغییر کرده و سفید می‌شود و پس از افت دما به رنگ قبلی بر می‌گردد.

وی خاطر نشان کرد: الیاف و پارچه این البسه از نخ طبیعی است و برای نخستین بار در ایران تولید شده و تمام دانش آن بومی است.

وی با بیان اینکه هسته‌های علمی جدیدی برای تولید منسوجات با هدف هوشمندسازی با استفاده از نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی ایجاد شده است، ابراز کرد: با حرکت‌های استارتاپی و مدل‌های جدید در اجرای پروژه‌ها موفق به جذب نیروهای نخبه دانشگاهی و گسترش بخش تحقیق و توسعه(R&D) در راستای اهداف پیشرفته تولید این محصولات شدیم.

برند ایرانی

مرادخانی با اشاره به اینکه همه این تولیدات با برند کاسپر و بیرانو عرضه می‌شوند، بیان کرد: بیرانو یک کلمه فارسی و از بطن کلمات (بیوتکنولوژی+ایران+ نانوتکنولوژی) الهام گرفته است.

وی افزود: بیرانو برای نخستین بار در کشور در راستای اهداف شرکت یعنی بالا بردن رفاه اجتماعی و افزایش سطح بهداشت با استفاده از فناوری‌های بیوتکنولوژی منسوجات پیشرفته خود اعم از لباس کودک تب نما، حوله سوپر جاذب، پیش‌بند کودک چربی گریز، لباس کند سوز، جوراب آنتی باکتریال، لباس زیر آنتی باکتریال و غیره تولید کرد.

جهت مشاهده کل گزارش در خبرگزاری تسنیم کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *